Już dziś skorzystaj z limitowanej czasowo MEGA PROMOCJ! Jutro może być już za późno!

Dlaczego mężczyźni tak uwielbiają marynarki lniane szyte na miarę?

  Len jest jednym z najstarszych, a zarazem najlepszych włókien naturalnych. Już od setek lat produkuje się z niego tkaniny odzieżowe, które są bardzo wytrzymałe i potrafią przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele lat. Lniane tkaniny są użytkowane przede wszystkim w porze letniej, ponieważ są na ten czas idealne. Lniane marynarki i spodnie zapewniają w upały naprawdę duży komfort, ponieważ pozwalają skórze oddychać i dają uczucie przewiewu. Takiego wrażenia nie daje żadna inna tkanina. Wszystko to wynika zaś z naturalnych właściwości lnu - to znaczy: jego budowy (która w dużym powiększeniu wygląda jak sito) oraz higroskopijności. Ta ostatnia pozwala na to, by len wchłaniał około 25% wody, nie dając jednocześnie wrażenia wilgotności. Sprawia to, że w lato lniane ubrania bardzo dobrze odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała. Są one również przyjemnie chłodne w dotyku. Zaletą lnu jest także to, że jest on hypoalergiczny i antybakteryjny; dzięki czemu nie podrażnia i nie uczula. Jego noszenie latem jest więc bardzo wygodne, a zarazem zdrowe dla skóry.

 Zalety lnianych marynarek szytych  na miarę.

   Czy można w czasie gorących, letnich dni pozostać eleganckim, a co za tym idzie nie rezygnować z marynarki? Oczywiście można! Żeby jednak nie odczuwać dyskomfortu spowodowanego nadmiernym poceniem się, marynarka na lato musi spełniać kilka warunków. Pierwszym i najważniejszym jest materiał, z którego jest uszyta. I tu bezkompromisowo wygrywa len, z racji swojego naturalnego pochodzenia. Dodatkowo ma wysoką przepuszczalność powietrza, dzięki czemu powietrze swobodnie przepływa przez tkaninę i pozwala skórze oddychać. . Len jest antyalergiczny i antybakteryjny. Nie wywołuje podrażnień czy uczuleń. Len ma również dużą odporność na tarcie i rozciąganie, jest przez to najbardziej trwałą tkaniną naturalną. 

Jak wyglądać stylowo latem? Odpowiedź stanowi lniana marynarka uszyta na miarę.

  Len jest podziwiany ze względu na charakterystyczną, stylową fakturę, a jego specyficzną podatność na zagniecenia określa się mianem szlachetnej. Bo nic nie gniecie się tak pięknie jak len. Marynarka wykonana z tego naturalnego materiału odwdzięczy się nam komfortem użytkowania podczas upalnych dni. Możemy wybrać z pośród szerokiej gamy kolorystycznej taki odcień, który będzie najbardziej przystawał do naszej letniej już zgromadzonej garderoby. Podpowiadamy, że len tworzy zgrany duet np z klasycznymi jeansami. Ponieważ oba materiały mają zazwyczaj surową i wyrazistą fakturę, świetnie się uzupełniają.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl